حضور شرکت فیدار تجارت سابین در سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

 

 

سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران با شعار « نهاده با کیفیت و کشاورزی پایدار» از 6 الی 9 بهمن در محل دایمی نمایشگاه‎های بوستان گفتگو (چمران) برگزار شد.

شرکت فیدار تجارت سابین که فعالیت خود را در زمینه نهاده های کشاورزی ( کود، سم، بذر وگلخانه) از سال 1392 شروع کرده است با مشارکت شرکت هف در این نمایشگاه تخصصی شرکت کرد.

 

سومین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

 

رییس ستاد سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران، پیام این نمایشگاه را «نهاده با کیفیت و کشاورزی پایدار» اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه فضای رقابتی خوبی را برای واردکنندگان و تولیدکنندگان بذر، سم و کود فراهم می‌کند.

 

به گزارش سرویس بازار ایسنا، سیدمهدی حسینی‌یزدی در نشست خبری این نمایشگاه با اشاره به حضور واردکنندگان و تولیدکنندگان سم، کود و بذر اصلاح‌شده در این رویداد بیان کرد: همه شرکت‌های حاضر در نمایشگاه از مجوزهای لازم برای محصولات خود برخوردار هستند.

 

رئیس انجمن واردکنندگان سم وکود، سیاست دولت و وزارت جهاد کشاورزی را سپردن تولید و واردات نهاده‌های کشاورزی به بخش خصوصی دانست و افزود: حضور فعالان این حوزه در کنار هم فضای رقابتی سنگینی را به وجود می‌آورد که این امر کیفیت تولیدات داخلی را افزایش می‌دهد.

 

وی با اشاره به فرارسیدن دوران پساتحریم گفت: اکنون واردکنندگان می‌توانند محصولات را از شرکت‌های مادر و برندهای مطرح اروپایی خریداری کنند که این امر به افزایش کیفیت تولیدات کشاورزی منجر می‌شود.
به گفته حسینی‌یزدی، سه انجمن وارکنندگان سم و کود، تولیدکنندگان سم و واردکنندگان بذر اصلاح‌شده در برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران همکاری دارند.

 

لزوم گسترش فضای نمایشگاهی محسن احمدمخبری، عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود نیز در این نشست با اشاره به تضاد موجود میان منافع وارکنندگان و تولیدکنندگان گفت: اعضای این دو انجمن در تلاش برای ارتقا بخش کشاورزی با هم متحد هستند و در برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران نیز تلاش‌ کرده‌اند فضای مناسبی را برای ارائه همه توان سم، کود و بذر کشور به‌ویژه در بخش خصوصی فراهم کنند.

 

وی افزود: با وجودی که تلاش شد فعالان این بخش حضور جامعی در نمایشگاه داشته باشند، اما به دلیل محدودیت فضای محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرداری تهران، برخی از واردکنندگان و تولیدکنندگان کود، سم و بذر در این رویداد حاضر نیستند.

 

عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود تاکید کرد: اگر فضای نمایشگاهی بیشتری در محل بوستان گفت‌وگو ایجاد شود، این امکان وجود دارد که در دوره‌های بعد علاوه بر افزایش تعداد شرکت‌های داخلی حاضر در نمایشگاه، این رویداد وجهه بین‌المللی پیدا کند و از شرکت‌های خارجی نیر برای حضور در آن دعوت شود.

 

به گفته احمدمخبری این امر بدون شک مورد استقبال برندهای بین‌المللی قرار می‌گیرد چرا که سال گذشته با وجود داخلی بودن نمایشگاه، 34 نماینده از شرکت‌های خارجی از آن بازدید کردند.

 

به گفته وی در سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران، 92 غرفه ارائه شده که 33 تولیدکننده و 61 واردکننده کود، 40 تولیدکننده و 37 واردکننده سم، دو تولیدکننده و 10 واردکننده کود بیولوژیک، شش تولیدکننده بذر داخلی و 22 واردکننده بذر اصلاح شده و یک تولیدکننده و 17 واردکننده ابزار کشاورزی، در مجموع به ارائه 6000 محصول می‌پردازند.

 

عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود با اشاره به حضور تعداد زیادی از کارشناسان شرکت‌ها در غرفه‌های نمایشگاه بیان کرد: میزان مصرف سموم در ایران از متوسط جهانی کمتر است اما تعادلی در زمینه مصرف آن‌ها در سطح کشور وجود ندارد به گونه‌ای که در برخی از مناطق مصرف، بیش از حد لازم و در مناطقی بسیار کمتر است.

 

احمدمخبری ادامه داد: مصرف نامتعادل سموم باعث به خطر افتادن امنیت مواد غذایی یا در مقابل آلودگی محصولات و زمین به مواد شیمیایی می‌شود به همین دلیل کارشناسان شرکت‌ها به مصرف‌کنندگان در زمینه استفاده بهینه از آفت‌کش‌ها آگاهی می‌دهند.

 

این فعال اقتصادی به اشاره به بیشتر بودن سهم صنایع داخلی از بازار مصرف در مقایسه با محصولات وارداتی گفت: در دوران تحریم، بخش کشاورزی در ورود کاغذ از ممنوعیت واردات برخوردار نبود اما در عمل به دلیل محدودیت‌ها و موانع بانکی امکان خرید از برندهای مطرح اروپایی که صاحب تکنولوژی و دانش برتر هستند به سختی فراهم می‌شد.

 

احمدمخبری افزود: بذر، سم و کود از جمله محصولات حساسی هستند که با امنیت غذایی و سلامت مردم ارتباط دارند و باید در تولید و واردات آن‌ها به تکنولوژی و دانش فنی روز توجه شود.

 

به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود، سموم چینی وارداتی به کشور نیز از استانداردهای لازم برخوردارند.

 

وی در رابطه با بازار کود بیان کرد: 75 تا 80 درصد کود مصرفی در کشور را شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی تامین می‌کنند و تنها 20 تا 25 درصد بازار مصرف در اختیار شرکت‌های خصوصی واردکننده و تولیدکننده است که این شرایط باید تغییر کند.

 

ایجاد رقابت میان واردکنندگان و تولیدکنندگانمسعود گیل‌آبادی، عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان سم نیز در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به برگزاری سالیانه تعدادی نمایشگاه منطقه‌ای ویژه صنعت کشاورزی در کشور گفت: نمایشگاه تهران به دلیل تخصصی بودن و مرکزیت آن از استقبال بسیار خوبی برخوردار است.

 

عضو ستاد سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران، هدف اصلی این رویداد را برقراری ارتباط میان تولیدکنندگان و واردکنندگان کود، سم و بذر دانست و افزود: ما به دنبال ایجاد رقابت میان این دو حوزه و افزایش کیفیت محصولات داخلی هستیم.

 

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر هجمه‌های گسترده‌ای در مورد تاثیر سموم یا در واقع آفت‌کش‌ها بر سلامت مصرف‌کنندگان صورت گرفته و در این نمایشگاه تلاش می‌شود در مورد اهمیت استفاده از این محصولات در امنیت موادغذایی و چگونگی مصرف صحیح آن‌ها اطلاع‌رسانی شود.

 

گیل‌آبادی با اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان خارجی در دوره گذشته نمایشگاه، بیان کرد: شرکت‌های خارجی می‌توانند تکنولوژی و دانش فنی روز را به کشور وارد کنند.

 

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…