آغاز فعالیت پزوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری طی چند روز آینده

 

 

رئيس مؤسسه تحقيقات مرکبات کشور خبر داد:

 آغاز فعاليت پژوهشکده مرکبات و ميوه‌هاي نيمه‌ گرمسيري طي چند روز آينده/ پيش‌بيني افزايش توليد مرکبات در سال 95 نسبت به سال گذشته 

 

با توجه به افزايش سطح زير کشت، استفاده از ارقام جديد با عملکرد بالا، رعايت اصول باغداري و بارندگي‌هاي اخير پيش‌بيني مي‌شود شاهد افزايش توليد بيش از پيش مرکبات در سالجاري باشيم.

 

رئيس مؤسسه تحقيقات مرکبات کشور امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري کشاورزي ايران (ايانا) با اعلام اينکه سرمازدگي اخير تأثيري روي مرکبات شمال کشور نداشته است، سال 95 را سالي پربارتر از سال گذشته در توليد مرکبات عنوان کرد.

 

مرتضي گل‌محمدي افزود: با توجه به افزايش سطح زير کشت استفاده از ارقام جديد با عملکرد بالا، رعايت اصول باغداري و بارندگي‌هاي اخير پيش‌بيني مي‌شود شاهد افزايش توليد بيش از پيش مرکبات در سالجاري باشيم.

 

وي با اشاره به توليد 300 هزار تن کيوي در سال گذشته خاطرنشان کرد: با توجه به توليد مطلوب مرکبات و کيوي در سال گذشته، هنوز در انبارها مرکبات و کيوي موجود است و بايد بتوانيم در سال جاري براي صادرات اين محصولات تلاش کنيم.

 

گل‌محمدي ادامه داد: ميوه‌هاي قاچاق واردشده به کشور حامل آفات و بيماري‌هايي بوده‌اند که مي‌توانند خسارت جبران‌ناپذيري را به باغباني کشور وارد کنند و بايد بتوان راهکاري مؤثرتر براي مبارزه با ورود آنها اعمال شود.

 

وي در پايان از تغيير نام مؤسسه به "پژوهشکده مرکبات و نيمه‌هاي گرمسيري" طي چند روز آينده خبر داد و تصريح کرد: مجوز تغيير مؤسسه به پژوهشکده و اضافه شدن تحقيقات روي ميوه‌هاي نيمه‌گرمسيري در آخرين ماه سال 1394 صادر شده است و از اين پس در پژوهشکده مرکبات و نيمه‌گرمسيري شاهد تحقيق روي ميوه‌هاي انار، انجير، زيتون، خرمالو و همچنين ميوه‌هاي جديد خواهيم بود و تغيير چشمگيري را در سياست‌ها و برنامه‌ها خواهيم داشت.

 

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…