آمادگی برای حمایت از توسعه گلخانه‌ها در ایران

 نماینده تام‌الاختیار یونیدو در ایران به ایسنا اعلام کرد

توسعه گلخانه‌ها و انتقال کشت بسیاری از محصولات آب‌بر مانند سبزی و صیفی از فضای باز به فضاهای بسته مانند گلخانه از جمله برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی طی سال‌های اخیر بوده که نماینده تام الاختیار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران (UNIDO) از آمادگی برای حمایت از توسعه گلخانه‌ها خبر داد.

 

الساندر آمادیو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی درصدد حمایت از توسعه کسب و کار در گلخانه‌ها و تولید محصولات گلخانه‌ای و میوه هستیم که با توجه به برنامه وزارت جهاد کشاورزی در زمینه توسعه گلخانه‌ها اگر از سازمان توسعه صنعتی ملل متحد درخواست کمک کند آماده همکاری در این زمینه با ایران هستیم.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی برنامه‌ریزی برای تخصیص اعتبارات و حمایت مالی از طرح‌های مورد تایید یونیدو در ایران، افزود: بحث اصلی در این زمینه پروژه‌های تعریف شده مانند توسعه گلخانه‌هاست و فعلا نیازی به صحبت درباره اعتبارات نیست. در واقع این پروژه‌ها در حوزه مدیریتی تعریف می‌شوند و یونیدو در مدیریت پروژه و توسعه دانش و تکنولوژی در زمینه مورد نظر همکاری خود را با کشورهای مختلف افزایش می‌دهد تا بتواند ارزش افزوده تولید در آن رسته شغلی را ارتقاء دهد.

 

نماینده تام الاختیار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران (UNIDO) گفت: در طرح توسعه کسب و کار در صنعت زنبورداری ایران نیز حمایت مالی هم داریم اما محدود است، چراکه وزارت جهاد کشاورزی نیاز چندانی به سرمایه‌گذاری ندارد و یونیدو عمدتاً در حوزه آموزشی، تکنولوژی و مدیریتی به کمک این نوع کسب و کارها می‌آید تا بتواند ارزش افزوده را برای تولیدکننده افزایش دهد.

 

به گزارش ایسنا، روز گذشته سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران (UNIDO) با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتحادیه سراسری زنبورداران و صندوق توسعه صنعت زنبورداری تفاهم نامه‌ چندجانبه‌ای در راستای توسعه کسب و کار و کارآفرینی در رسته زنبورداری در ایران به امضا رساندند.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…