ابراز تمایل روسیه به واردت ماهیان پرورشی ایران

تهران- ایرنا- مدیر عامل گروه پروتئین گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان از مذاکرات این شرکت با طرف های تجاری روسیه در ارتباط با صادرات مواد غذایی به ویژه ماهیان پرورشی به این کشور خبرداد.
 
به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سیدپیمان توسلی گفت: گروه تجاری کشور روسیه در بازدید از غرفه صنایع غذایی سینا در نمایشگاه اگروفود 2016 در تهران ، در جلسه ای همکاری های دو جانبه درباره صادرات مواد غذایی به ویژه پرورش ماهیان ایرانی را مورد بررسی قرار دادند و تمایل خود را به خرید سه گونه از ماهیان پرورشی ایرانی اعلام کردند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت شرکت پروتئین گستر سینا، طرح پرورش ماهی در قفس را یکی از مهمترین پروژه های در دست اقدام این شرکت عنوان کرد و گفت: در بازدیدی که از منطقه آزاد قشم داشتیم این منطقه را برای اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس مناسب ارزیابی کردیم که در صورت تحقق اهداف و نتایج مطالعاتی توسط مشاوران، پروژه پرورش 10 هزار تن ماهی در قفس در چند فاز در یک دوره پنج ساله در این جزیره اجرا خواهد شد.
وی سرمایه گذاری در این پروژه را مستلزم همکاری سازمان منطقه آزاد قشم برای ثبت شرکت و صدور مجوزهای مورد نیاز، همکاری در زمینه دریافت موافقت محیط زیست و دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی، تامین آب و برق مورد نیاز طرح و واگذاری زمین با نرخ مورد توافق پس از مطالعات لازم دانست و زمان شروع مطالعات این طرح را دو ماه پس از امضای تفاهم نامه با منطقه آزاد قشم اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، پس از افزایش صادارات کالاهای ایرانی به روسیه به خصوص میوه و مواد لبنی، شرکت های روسی برای صادرات ماهیان پرورشی به این کشور ابراز تمایل کرده اند و شرکت پروتئین گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان درصدد است نسبت به صادرات ماهیان پرورشی به روسیه اقدام کند.
بیست وسومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته به نام « ایران آگروفود 2016» دهم تا سیزدهم خرداد ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
در این نمایشگاه 710 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 746 شرکت خارجی از 46 کشور حضور داشتند و جدیدترین کالاها، تولیدات و خدمات خود را ارایه و در معرض دید علاقه مندان قرار دادند.
تعداد شرکت کنندگان داخلی در این نمایشگاه حدود 36 درصد و تعداد شرکت کنندگان خارجی حدود 9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…