امسال دو میلیون و 700 هزار تن مرکبات در مازندران تولید/ انتظار اختصاص یارانه و تسهیلات برای صادرات مرکبات از سازمان توسعه تجارت

 

 

به‌دلیل آنکه تولید مرکبات در کشور کفاف نیاز داخل را می‌دهد، از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت انتظار می‌رود برای صادرات به تولیدکنندگان یارانه و تسهیلات دهند.

به‌دلیل آنکه تولید مرکبات در کشور کفاف نیاز داخل را می‌دهد، از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت انتظار می‌رود برای صادرات به تولیدکنندگان یارانه و تسهیلات دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا در واکنش به واردات نارنگی از پاکستان گفت: میزان تولید مرکبات در کشور به اندازه‌ای است که نگران مازاد تولید هستیم.

دلاور حیدرپور افزود: در سال گذشته ۲,۵ میلیون تن انواع مرکبات در مازندران تولید شد که هنوز بخش کوچکی از آن در انبارها باقی مانده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در مازندران تولید شود که حدود ۶۰۰ هزار تن آن را نارنگی تشکیل می‌دهد.

حیدرپور ادامه داد: از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت انتظار می‌رود با فراهم کردن تسهیلات و پرداخت یارانه کمک کنند مازاد تولید به جای ضایع شدن، صادر شود تا بازار دچار مشکل نشود.

وی تصریح کرد: از سال گذشته تنها دوهزار تن مرکبات از گمرکات مازندران صادر شد، در حالی که برای صادرات ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن مرکبات آمادگی وجود دارد.

حیدرپور یادآور شد: تولید نارنگی در پاکستان بسیار بالا است، اما تولید این محصول در کشور ما نیز کفاف نیاز داخل را می‌دهد، پس هیچ نیازی به واردات نداریم.

 

قیمت برنج به ۶۰۰۰ تومان می‌رسد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران از برداشت برنج در بیشتر مناطق استان مازندران خبر داد و تأکید کرد: برداشت طی ۱۰ روز آینده به اوج می‌رسد.

وی اظهار داشت: وضعیت قیمت برنج به‌گونه‌ای است که نیازی به خرید تضمینی از کشاورزان احساس نمی‌شود.

حیدرپور همچنین گفت: در حال حاضر قیمت برنج تازه هشت‌هزار تومان است که پیش‌بینی می‌شود با افت قیمت تا شش‌هزار تومان روبه‌رو باشد.

وی با اعلام اینکه قیمت، تابع عرضه و تقاضا است، افزود: تاکنون عملیات برداشت در سطحی معادل یک‌هزار هکتار انجام شده و حدود ۵۰۰ تن محصول که عمده آن رقم طارم است، برداشت شد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…