روسیه تعرفه هشت قلم کالای کشاورزی را برداشت/ ۸۰ هزار تن کشمش ترکیه از اروپای غربی مرجوع شد

 

 

۸۰ هزار تن کشمش ترکیه به‌علت آلودگی به سم کلروپایرفوس از بازارهای اروپای غربی مرجوع شدند و اگر محدودیت‌های تحریمی برداشته شود، ایران می‌تواند در غیاب ترکیه محصولات خود را به اروپای غربی ارسال کند.

نایب‌رئیس هیأت‌مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: روسیه تعرفه صادراتی هشت کالای کشاورزی ایران را صفر اعلام کرد که می‌تواند نقطه‌عطفی در صادرات کالاهای غیرنفتی و افزایش قدرت رقابت بازرگانان ایرانی قلمداد شود.

 

منوچهر رضایی افزود: به گفته کنسولگری ایران در مسکوف روسیه تعرفه هشت قلم کالای ایرانی که شامل سه نوع کشمش، خرما، پسته و گل کلم بوده را برداشته است، اما از آنجا که تعرفه‌های ورود کالا به روسیه شامل مالیات و مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند، باید دید کدام بخش برداشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده یک‌چهارم تعرفه مالیاتی است و اگر تنها این بخش از تعرفه برداشته شده باشد، اتفاق مؤثری در صادرات به روسیه قلمداد نمی‌شود.

رضایی ادامه داد: بعد از اعلام خبر حذف تعرفه توسط مبادی خبری رسمی روسیه، حذف تعرفه چه در مرحله مالیات و چه مالیت بر ارزش افزوده قابل اجرا است.

 

صادرات به روسیه نیازمند دیپلماسی قوی

نایب‌رئیس هیأت‌مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان تصریح کرد: برای توسعه صادرات باید دیپلماسی قدرتمند به کمک اقتصاد کشور بیاید؛ چرا که هنوز درهای زیادی به سوی تجار ایرانی در روسیه باز نشده باقی مانده است.

وی یادآور شد: عبور و مرور کشتی‌ها و همچنین صدور روادید در فرودگاه مشابه تعاملات بین ترکیه و ایران یا مالزی با کشورمان باید در روسیه نیز لازم‌الاجرا باشد.

 

۸۰ هزار تن کشاورزی ترکیه مرجوع شد

نایب‌رئیس هیأت‌مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان تأکید کرد: ۸۰ هزار تن کشمش ترکیه به‌علت آلودگی به سم کلروپایرفوس از بازارهای اروپای غربی مرجوع شد.

رضایی اظهار داشت: در غیاب ترکیه، ایران می‌تواند کشاورزی خود را به کشورهای اروپای غربی ازجمله ایتالیا صادر کند.

وی همچنین گفت: البته مشتریان ایتالیایی ایران اعلام کرده‌اند هنوز محدودیت‌های حاصل از تحریم ایران در این کشور به قوت خود باقی است و امکان انتقال پول وجود ندارد.

رضایی در پایان افزود: در صورت حل نشدن مسائل گشایش LC و انتقال پول، فرصت‌های به‌وجودآمده نیز یکی پس از دیگری از دست خواهد رفت.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…