صدور مجوز های کشاورزی برای نظام مهندسی عایدی ندارد/ برنامه ششم گوشه چشمی به نظام مهندسی داشته باشد

 آیانا: صدور مجوزهای کشاورزی برای نظام مهندسی عایدی ندارد/ برنامه ششم گوشه‌چشمی به نظام مهندسی داشته باشد 

سامانه متمرکز صدور مجوزهای کشاورزی در وزارتخانه در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک صورت گرفته و ناشی از تعامل سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای پیوستن به سامانه ایجادشده در وزارت جهاد کشاورزی است؛ هرچند این طرح از اساس درآمد چندانی برای سازمان ندارد.

سامانه متمرکز صدور مجوزهای کشاورزی در وزارتخانه در راستای سیاست‌های دولت الکترونیک صورت گرفته و ناشی از تعامل سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای پیوستن به سامانه ایجادشده در وزارت جهاد کشاورزی است؛ هرچند این طرح از اساس درآمد چندانی برای سازمان ندارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: سامانه صدور مجوزهای کشاورزی پیش از این در سازمان نظام مهندسی طراحی شده بود و تنها در برخی استان‌ها به‌صورت دستی انجام می‌شد.

احمد کبیری افزود: سامانه متمرکز صدور مجوزهای کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی در راستای تحقق دولت الکترونیک و سیستم دیجیتال اجرا شد و این سازمان نیز جهت هماهنگی پذیرفت خروجی عملکرد سازمان از طریق این سامانه منتشر شود.

وی خاطرنشان کرد: به پیوست پذیرش اطلاعات قبلی موجود در سامانه نظام مهندسی کشاورزی به سامانه جدید منتقل خواهد شد.

 

 

صدور مجوزها درآمدی برای سازمان ندارد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در پاسخ به این پرسش که صدور مجوزها چقدر برای سازمان درآمدزایی دارد، ادامه داد: نگاه سازمان در صدور مجوزها جذب درآمد نیست و با قاطعیت می‌توان گفت با احتساب نیروی انسانی به‌کار گرفته شده و تمهیدات مورد نیاز نه‌تنها این فعالیت درآمدی برای سازمان ندارد، بلکه مستلزم هزینه نیز هست.

کبیری تصریح کرد: از سوی دیگر، با محدودیت‌های اعمال‌شده به‌منظور صدور مجوز برای بخش‌های دام و طیور تقاضا برای مجوز نیز کاهش یافته است.

وی یادآور شد: هرچند درآمد جزئی حاصله از صدور مجوزها را نمی‌توان انکار کرد، اما نمی‌توان به‌عنوان یک منبع تأمین هزینه به آن نگریست.

 

 

بودجه شاید در برنامه ششم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تأکید کرد: در اوایل تأسیس سازمان نظام مهندسی، این سازمان دارای ردیف بودجه بود، اما از سال‌های بعد حذف شد.

کبیری اظهار داشت: اکنون با حذف حمایت‌ها بارها سازمان در قالب طرح و برنامه امیدوار به اختصاص ردیف بودجه در بودجه‌های سنواتی بوده و اکنون امیدواریم در برنامه ششم توسعه نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی در توسعه کشاورزی و خروج کشاورزی ایران از معیشتی به مدرن در قالب تخصیص بودجه دیده شود.

وی همچنین گفت: طرح‌هایی از سوی کارشناسان سازمان با در نظر گرفتن محدودیت‌های بودجه‌ای تدوین شده که انتظار می‌رود در قبال خدمات آموزشی سازمان، تعرفه‌هایی به‌منظور تعریف بودجه در دستور کار قرار گیرد.

 

 

صدور مجوزهای شیلاتی تا اطلاع ثانوی در اختیار نظام مهندسی است

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در پاسخ به اعتراض برخی تشکل‌های شیلاتی افزود: صدور مجوز بر اساس قانون و نظر نهاد سیاست‌گذار که وزارت جهاد کشاورزی باشد، در اختیار سازمان نظام مهندسی است.

کبیری ادامه داد: هرچند این سازمان تلاش می‌کند از ظرفیت تشکل‌های تخصصی بهره‌برداری کند، اما تا اطلاع ثانوی صدور مجوزهای شیلاتی در اختیار سازمان نظام مهندسی خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با تغییر قانون یا نظر سیاست‌گذار، صدور مجوزها می‌تواند در اختیار تشکل‌ها قرار گیرد./

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…