اخذ نمایندگی برای ورود نهاده های اروپایی کلید خورد/رشد 40 درصدی مصرف کودهای شیمیایی طی چهار ماه گذشته

 

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: در راستای توزیع نهاده‌هایی چون بذر، کود و سم کیفیت‌دار با شرکت‌های بزرگ تولیدکننده وارد قرارداد شدیم.

یزدان سیف افزود: به‌تازگی نمایندگی انحصاری فروش سم علف‌کش تاپیک از شرکت "سینجنتا" اخذ شده و قرار است از سایر کشورهای اروپایی و مطرح دنیا واردات محصولات باکیفیت و تحت برند داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اخذ نمایندگی این دست برندهای موفق باعث می‌شود، محصولات باکیفیت به کشور وارد شود.

سیف درباره میزان مصرف کودهای شیمیایی ظرف چهارماهه سال جاری ادامه داد: طی چهار ماهه نخست سال جاری ۶۰۰ هزار تن کود شیمایی به فروش رفته است، در حالی که نسبت به مدت مشابه گذشته ۴۵۴ هزار تن بوده رشد ۴۰ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: تعداد انواع کودهای شیمیایی نیز از پنج به ۱۳ نوع رسید و بیشترین مصرف مربوط به استان‌های خوزستان، مازندران و فارس است.

مصرف یک میلیون و ۶۳۱ هزار تن کود شیمیایی

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یادآور شد: در ۱۰ ماهه سال زراعی ۹۵ - ۱۳۹۴ یک میلیون و ۶۳۱ هزار تن کود شیمیایی به مصرف رسید، در حالی که در مدت مشابه گذشته میزان مصرف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن بود که رشد ۱۴ درصدی در این مدت مشهود است.

سیف درباره میزان بذور مصرفی نیز تأکید کرد: تاکنون ۳۵۰ تن بذر دانه‌های روغنی تدارک شده که در مقایسه با سال گذشته از رشد ۷۵ درصدی برخوردار است.

وی در پایان اظهار داشت: برای مهرماه سال جاری نیز ۳۸۰ هزار تن بذر گندم و جود خریداری شده که رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه گذشته دارد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…