رئیس انجمن واردکنندگان سم: روابط با اروپا برای واردات سم کم خطر برقرار شد

 
 
«سیدمهدی حسینی یزدی» امروز (شنبه) در حاشیه نشست بخش خصوصی و دولتی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: ورود شرکت های معتبر اروپایی در بخش کود و بذر کیفی و سموم کم خطر به کشور از مزیت های اتصال به اتحادیه اروپا در زمینه نهاده های کشاورزی است.
به گفته وی، بذر خوب و سم کم خطر یکی از مهمترین عامل ها در تولید محصولات کشاورزی و صادرات آن است.
وی گفت: نیاز است اتحادیه اروپا نسبت به استانداردهای موجود در ایران اطمینان پیدا کند.
حسینی یزدی افزود: اکنون تعرفه واردات سم به ایران 46 درصد تعیین شده است؛ این موضوع همراه مسائل دیگر، به مساله قاچاق دامن زده و مشکلات بی شماری را برای کشاورزان فراهم کرده است.
وی ادامه داد: در صورتی که نرخ ارز ثابت باشد، می توان برای واردات سموم کم خطر گام های موثری برداشت؛ به شرط آنکه وزارت جهاد کشاورزی، بخش خصوصی را در این امر سهیم بداند.

** برپایی روز مزرعه در خردادماه سال آینده
رئیس انجمن واردکنندگان کود و سم گفت: در دنیا روز مزرعه برای ارایه دستاوردهای مستقیم کشاورزان برگزار می شود. این رویداد مهم خردادماه سال 1396 برای نخستین بار در کشور با همکاری اتاق بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی اطراف کرج برگزار می شود.
وی پیش بینی کرد 360 شرکت در آیین روز مزرعه حضور خواهند یافت.
به گزارش ایرنا، سالیانه 24 هزار تا 28 هزار تن سم در کشور عرضه می شود که چهار هزار تن آن در سبد صادراتی قرار می گیرد.
وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش اعلام کرد با روی کارآمدن دولت یازدهم، تلاش شده است ضریب امنیت غذایی با اتکا به تولیدات داخلی افزایش یابد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…