تعریف 16 مجری مستقل برای 9 محصول استراتژیک / صادرات مرکبات آزاد؛ واردات هچنان ممنوع

 

 

برای اجرای هرچه بهتر طرح‌های اقتصاد مقاومتی، ۱۶ مجری مستقل برای ۱۰ محصول انتخاب شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای ۱۰ محصول استراتژیک ۱۶ مجری مستقل تعریف شده است.

عبدالمهدی بخشنده افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرای محصولاتی که به‌عنوان استراتژیک اعلام شده‌اند، مجریان مستقل تعریف کرد و آخرین مجری در بخش گیاهان دارویی بود.

وی خاطرنشان کرد: در محصولاتی که پتانسیل صادراتی دارند، بخش بازاریابی و بازرگانی این معاونت، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد که به طور مثال در محصولات باغی، پیش‌بینی افزایش تولید پرتقال شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: صادرات مرکبات در سال جاری ممنوع نیست، اما واردات آن همچنان ممنوع اعلام می‌شود.

بخشنده تصریح کرد: واردات مرکبات ازجمله نارنگی های پاکستانی به هیچ عنوان و در هیچ زمانی مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی نیست، چون در این بخش مازاد تولید وجود دارد.

وی یادآور شد: نارنگی پاکستانی از مراجع قانونی اجازه واردات ندارد و اگر هم در کشور موجود است، از راه قاچاق وارد شده و مسئولیت قاچاق بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نیست و دستگاه متولی خاص خود را دارد.

بخشنده در پایان تأکید کرد: واردات قاچاق سودی ندارد و مضرات آن، واردات انواع آفات و بیماری‌ها است

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…