راهروی سبز به زودی عملیاتی می شود / صدور مجوزها دست ما نیست

 

 

قائم مقام امور بازرگانی و صنایع وزارت جهادکشاورزی درباره وضعیت تجارت محصولات کشاورزی با ایانا سخن گفت.

قائم مقام امور بازرگانی و صنایع  وزارت جهادکشاورزی، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایانا مبنی بر آمار صادرات به روسیه گفت: باید وضعیت آمار صادرات یا واردات را از گمرک پرسید.

علی اکبر مهرفرد افزود: حتی صدور مجوزها هم دست ما نیست و وزارتخانه تنها آماده سازی زیربناهای صادرات را بر عهده دارد.

مهرفرد خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، شرکت های بزرگ لبنی مانند کاله یا پگاه، توانایی صادرات به روسیه را دارند و مورد تایید کارشناسان روس قرار گرفته اند، اما در سفری که ما به این کشور داشتیم، سعی کردیم با رایزنی های کارشناسی شده، تعداد بیشتری از این شرکت ها را مشمول صادرات کنیم. همین طور در ارتباط با صادرات میگو و محصولات دیگر نیز فراهم کردن چنین زیرساختی از وظایف وزارتخانه است.

به گفته وی، یکی از مهم ترین زیرساخت ها، ایجاد راهروی سبز برای تجارت آسان محصولات کشاوری است. البته اکنون پروتکل ها به امضا رسیده، اما هنوز عملیاتی نشده و با اقدامات انجام شده، به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

قائم مقام امور بازرگانی و صنایع وزارت جهادکشاورزی عنوان کرد: یکی از پروتکل ها مبادله اطلاعات گمرکی از قبل از ارسال محموله است تا محصولات فسادپذیر مانند سبزی و میوه، در گمرک معطلی نداشته و در عرض کمتر از دو ساعت به مقصد مورد نظر ارسال شود.

وی در ارتباط با دومین پروتکل، گفت: ارزش گمرکی که از سوی هر کدام از طرفین تعیین می شود، برای صرف مقابل، قابل قبول خواهد بود. به عبارتی، ارزش گمرکی که ایران تعیین می کند، منبع عوارض گمرکی کشور مقصد خواهد شد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…