10 درصد خرمای جهان در ایران تولید می شود.

 
 
به گزارش ایرنا، ابوالقاسم حسن پور عصر پنجشنبه در حاشیه ' آیین جشنواره ملی شکرانه خرما' در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت:ایران یکی از کشورهای تولید کننده خرما در جهان است و یک میلیون و 100 تن از مجموع 7.5 میلیون تن خرمای تولیدی در جهان در این کشور تولید می شود.
وی سطح زیر کشت نخلستان های کشور را 230 هزار هکتار خواند و افزود: از این مجموع، 200 هزار هکتار از نخلستان ها، بارور و 30 هزار هکتار به صورت باغ و نهال است.

** بهبود وضعیت نخیلات آبادان و خرمشهر از وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می شود
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی همچنین در آیین جشنواره شکرانه خرما در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: مشکلات مربوط به بخش کشاورزی شهرستان های آبادان و خرمشهر در وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می شود.
حسن پور ادامه داد: در دفتر امور میوه های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اقدامات مطلوبی برای تامین زیرساخت ها، انتقال آب، تسطیح اراضی، کنترل نیزارها و کنترل حیوانات وحشی نظیر گراز از سوی موسسه جهاد نصر در شهرهای آبادان و خرمشهر انجام شده است.
حسن پور اظهار کرد: سال 93 با اندک اعتبار جذب شده در بخش باغبانی توانستیم چندین هکتار از اراضی کشاورزی شهرهای آبادان و خرمشهر را بازسازی کنیم.
حسن پور، حمایت بخش خصوصی از باغداران را ضروری دانست و گفت: به طور حتم حمایت بخش خصوصی از باغداران به لحاظ وجود زنجیره تولید مهم است.

** خرما به مدارس و سبد مصرف خانوارها بازگردد
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در ادامه سخنانش، ترویج مصرف خرما در مدارس را ضروری دانست و گفت: با شهرداری تهران نیز برای ترویج مصرف خرما در بین شهروندان مذاکراتی انجام شده است.
به گزارش ایرنا جشنواره شکرانه خرما با حضور مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، مسئولان استانی، محلی و جمعی از تولید کنندگان و کشاورزان استان های سیستان و بلچستان، خوزستان و شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شد.
در پایان این جشنواره از 40 تولیدکننده و کشاورز نمونه و تنی چند از مسئولان دست اندرکار برگزاری جشنواره تقدیر شد.
این جشنواره در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار شد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…