وزیر جهاد کشاورزی: صنایع غذایی نیازمند نظارت از نهاده تا سفره است

 

 
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمود حجتی امروز سه شنبه در بیست و چهارمین کنگره علوم و صنایع غذایی با اشاره به رقابت تولید کنندگان بین المللی این صنعت، خطاب به تولیدکنندگان ایرانی گفت: همه باید در کنار هم و به صورت زنجیره از تامین نهاده ها تا سر سفره مصرف کنندگان نظارت داشته باشیم و از یکدیگر پشتیبانی کنیم .
وی ادامه داد: دنیای امروز با استفاده از شرکت های زنجیره ای محصولات عرضه می کنند و ما نیز باید بتوانیم وارد این زنجیره شده و محصولات خود را به بازار جهانی عرضه کنیم .
وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از درگیر شدن جامعه به مسائل ظاهری و روزمره بدون ارزش تاکید کرد: ما نباید از مسائل اساسی و حیاتی غافل شویم. صنعت کشاورزی دوره گذار خود را از تولید معیشتی به تولید صنعتی طی می کند.
حجتی افزود: با توجه به ایجاد زیر ساخت های آب و خاک و توانمند سازی نیروی انسانی و استفاده از تجربیات نهفته در میان کشاورزان سنتی می توانیم بزودی از اقتصاد معیشتی به اقتصاد صنعتی و تولید انبوه برسیم.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به استاندارد سازی محصولات کشاورزی صادراتی گفت: صادرات محصول نیازمند هماهنگی بین دولت ها نیز هست؛ در اختیار گرفتن بازار مصرف کار ساده ای نیست و دولت ها به راحتی آن را از دست نمی دهند.
حجتی تاکید کرد: متاسفانه وارد کنندگان ایرانی به راحتی و بدون دریافت هیچ امتیازی بازار مصرف ایران، این سرمایه گرانبها را در اختیار کشورهای خارجی قرار می دهند. بازار چند ده میلیونی مصرف یک ابزار قدرتمند در معادلات سیاسی و نظامی است و باید از آن حراست کرد.
وی سرزمین ایران را سرشار از نعمت ها و موهبت های الهی دانست و افزود: توجه به ذائقه و رنگ در محصولات غذایی مهم است و تنوع گیاهی ارگانیک کشور بازار بزرگی است که هنوز کشف، استخراج و به بازار عرضه نشده است.
وزیر جهاد و کشاورزی، گیاهان دارویی کشور را مجموعه ای بی نظیر در جهان معرفی کرد و گفت: برخی از این گیاهان خاص ایران بوده و می توان بدون رقیب در بازارهای جهانی وارد شد.
حجتی نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده را از دیگر نقاط قوت بازارمحصولات غذایی دانست و اظهار کرد: در صورت تولید محصولات غذایی زمینه اشتغال جوانان نیز فراهم خواهد شد.
وی گفت: صادرات محصولات غذایی نیازمند ایجاد شبکه و هلدینگ است که باید با همکاری دولت و بخش خصوصی ایجاد شود، تجربه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه نشان داد که این عرصه نیازمند فعالیت و هماهنگی های بیشتری بین همه اجزای جامعه است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…