اهمیت بسته بندی مواد غذایی صادراتی به روسیه

 

ایلنا: قائم مقام وزیر صنعت گفت: صنعت بسته بندی ما ضعیف است و فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد. همچنین نظام توزیع ما دارای اشکالات فراوانی است به طوری که وقتی تاجران روس به تهران آمدند و درخواست خرید 500 هزار تن سیب داشتند هیچ کدام از بنگاه‌های اقتصادی ما نتوانست این سفارش را تامین کند.

 
رضا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با صادرات به روسیه گفت: ما بازار روسیه را به سبب ضعف در واحدهای تولیدی از دست دادیم و نتوانستیم آن طور که باید از این فرصتی که پیش آمد استفاده کنیم.

قائم مقام وزیر صنعت ادامه داد: صنعت بسته بندی ما ضعیف است و فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد. همچنین نظام توزیع ما دارای اشکالات فراوانی است به طوری که وقتی تاجران روس به تهران آمدند و درخواست خرید 500 هزار تن سیب داشتند. هیچ کدام از بنگاه اقتصادی ما نتوانست این سفارش را تامین کند.

وی ادامه داد: این ضعف بسته بندی در صنایع کشاورزی ما بسیار مشهود است و همین امر سبب شده که ارزش افزوده ما در صادرات این نوع از کالاها کاهش داشته باشد به طور مثال ما سالانه یک میلیون تن خرما تولید می کنیم اما فقط 100 هزار تن آن صادر می شود که عمده آن به صورت فله و به اصطلاح در گونی است.

رحمانی در پایان با اشاره به برنامه وزارت صنعت برای حضور قوی در بازارهای صادراتی گفت: با توجه به این تجارب ما تصمیم گرفتیم در شهرک های صنعتی و صنایع تولیدی خود خوشه چینی را انجام دهیم و با بررسی نیازهای بازار این خوشه ها را هدایت و دسته بندی کنیم که اکنون این کار را در استان خراسان رضوی با اولویت تامین نیاز داخلی و سپس نیاز کشورهای همسایه انجام داده‌ایم.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…