صادرات سه کیلوگرم پرتقال و نارنگی وطنی، مجوز واردات یک سوم خارجی آن است

 

تهران - ایرنا - وزارت جهاد و کشاورزی اعلام کرد: بازرگانان محصولات کشاورزی می‎توانند به ازای صادرات سه کیلو گرم پرتقال و نارنگی به میزان یک کیلو گرم از محصولات مزبور را از 15 اردیبهشت تا 15 شهریور 1396 وارد کنند
 
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارتخانه یاد شده، امسال با توجه به افزایش تولید محصولات پرتقال و نارنگی کشور وزارت جهاد کشاورزی سیاست ' بازار در ازای بازار ' را به مورد اجرا گذارده است.
برپایه این گزارش، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت نوشت : بازرگانان یاد شده می توانند سیاست مزبور را به مورد اجرا گذارند.
وزارت جهاد کشاورزی انتظار دارد ‌با اتخاذ سیاست مزبور، ضمن جلوگیری از عرضه مازاد محصول به بازار، از تولید داخلی حمایت کند.
براساس اتخاذ سیاست بازار در ازای بازار که پیشتر در مورد سیب نیز به مورد اجرا گذاشته شده، بهره مندی واردکنندگان از تعرفه پایین موز در قبال صادرات سیب امکان پذیرشد.
علاوه براین افزایش 302 درصدی صادرات سیب کشور در 6 ماهه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل با استقبال باغداران تولیدکننده سیب روبرو شده و باغداران خواستار تداوم اجرای این سیاست شدند.
وزارت جهاد کشاورزی می افزاید: ساختار بازرگانی محصولات کشاورزی که سال ها بر پایه واردات محصول از سایر کشورها شکل گرفته، نیازمند تغییر رویکرد از واردات محوری به صادرات محوری است و با توسعه همکاری های بین المللی در دولت یازدهم،وزارت جهاد کشاورزی کوشیده با امضای موافقتنامه های همکاری تجاری و بهداشتی در زمینه های قرنطینه گیاهی و دامی و توسعه زیرساخت های مبادلاتی امکان توسعه صادرات محصولات کشاورزی را فراهم سازد.
همچنین این وزارتخانه از برندسازی، تکمیل و توسعه زنجیره های صادرات محصولات کشاورزی حمایت می کند و بر ضرورت طرح و بررسی مزیت های صادراتی کشور در بخش کشاورزی در مراودات سیاسی و تجاری با سایر کشورها تاکید دارد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…