صادرات 305 میلیون دلاری گیاهان دارویی ایران در 10 ماه گذشته

 
 
به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، پیمان یوسفی آذر در جلسه ستاد گیاهان دارویی استان فارس افزود: از این رقم، 200 میلیون دلار مربوط به زعفران، 100 میلیون دلار صادرات گل محمدی و پنج میلیون دلار نیز مربوط به دیگر گیاهان دارویی است.
وی اظهار کرد: گیاهان دارویی هم اینک در بازارهای بین المللی از مشتریان زیادی برخوردار هستند و از طرفی، کاشت و بهره برداری از این گیاهان از مصادیق حرکت در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان تبادلات مالی گیاهان دارویی در قاره اروپا افزون بر 150 میلیارد دلار است که افزون بر نیمی از این مبادلات اقتصادی مربوط به دمنوش است.
وی اظهار کرد: برای حضور در بازارهای جهانی، باید فراوری استاندارد و مناسبی بر روی گیاهان دارویی صورت گیرد.
یوسفی آذر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در آینده نزدیک، زیباترین، استانداردترین و بزرگترین مرکز بازارچه تبادلات گیاهان دارویی در شیراز راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: استان فارس با برخورداری از شرایط مساعد آب و هوایی و همکاری شکل گرفته در زمینه تقویت تولید گیاهان دارویی، می تواند به عنوان استانی پیشرو در این عرصه فعالیت کند.
محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این جلسه گفت: چالش کمبود آب و کاهش منابع آب زیرزمینی از دلایل گرایش این استان به توسعه کشت گیاهان دارویی است و در این زمینه کاشت گیاهانی که با مصرف یک سوم آب، ارزش اقتصادی بالاتری دارند در دستور کار است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…