مازندران توانایی تبادل اقصادی با روسیه را دارد

 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تولیدات مازندران در پرتقال، نارنگی، کیوی، ماهی گرمابی و دریایی، گل و گیاهان زینتی و گوشت مرغ مازاد بر نیاز است.همچنین 210 هزار تن گوشت مرغ در استان مازندران تولید می‌شود.
دلاور حیدرپور -رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران- در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ در پاسخ به این پرسش که در سفر هیات تجاری سرمایه گذاری منطقه ولگاگراد روسیه به این استان چه مذاکراتی صورت گرفت؟ ، بیان داشت: با توجه به این که استان مازندران ظرفیت بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارد و بر این اساس در تولید بسیاری از محصولات با مازاد مواجه است؛ بنابراین تبادلات تجاری با کشورهای همسایه حائز اهمیت است.
او افزود: استان مازندارن توانایی تبادل اقتصادی و علمی با استان ولگاگراد روسیه در زمینه کشاورزی را دارد. تولیدات مازندران در پرتقال، نارنگی، کیوی، ماهی گرمابی و دریایی، گل و گیاهان زینتی و گوشت مرغ مازاد بر نیاز است و از آن طرف چوب، نهاده‌های دامی و روغن نیاز ماست که می‌توانیم در این موارد تبادل محصولات داشته باشیم؛ همچنین با توجه به وجود اراضی و آب زیاد در ولگاگراد می‌توانیم با تشکیل شرکت‌های مشترک نیازهایمان را تامین کنیم و استان مازندران و ولگاگراد روسیه می‌توانند در کشت فرا سرزمینی همکاری مشترکی داشته باشند.
گفتنی است که میزان تولید انواع محصولات کشاورزی در استان مازندران بیش از 6 میلیون تن است که عمده تولیدات سه میلیون تن محصولات باغی و حدود یک میلیون و 200 هزار تن شلتوک برنج است

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…