500 هزار تن پرتقال امسال صادر می شود/ فروش نرفتن 2 هزار تن انار داراب کذب است

وزارت جهادکشاورزی، از آمادگی این وزارتخانه برای صادرات پرتقال خبر داد.
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا، گفت: با توجه به پیش‌بینی تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال در سال جاری، احتمال می‌رود تا سقف ۵۰۰ هزار تن از این محصول صادر شود.
ابوالقاسم حسن‌پور، با اشاره به اینکه قرار است به محض برداشت، صادرات آغاز شود، افزود: این محصول می‌تواند به روسیه، حاشیه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شده و از هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم با واحدهای سورتینگ و بسته‌بندی انجام گرفته است.
حسن‌پور در ارتباط با محصول انار اظهار کرد: چندی پیش، یکی از روزنامه‌ها درباره فروش نرفتن دوهزار تن انار داراب خبر داده بود که این موضوع کذب است. زیرا این محصولات چون از نوع درجه سه بودند، برای واحدهای فراوری استان مرکزی ارسال شدند و به قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم به فروش رفتند.
به گفته وی، امسال بیش از یک میلیون و ۱۰ هزار تن انار در کشور تولید شده که پیش‌بینی‌ها نیز در همین مقدار خلاصه می‌شد. به عبارتی می‌توان ادعا کرد که باغداران انار، امسال معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشتند.
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی ادامه داد: خوشبختانه قیمت‌ها نیز مناسب است و باغداران رضایت کامل دارند. اکنون این محصول از تولیدکنندگان بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم خریداری می‌شود.
وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر انار از استان‌هایی مانند زنجان، قزوین و فارس به کشورهای مختلفی مانند روسیه صادر می‌شود.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…