تضمین کیفیت نهاده های کشاورزی لازمه ترغب سرمایه گذاران است

به گزارش ایرنا، یزدان سیف روز یکشنبه در آیین گشایش دومین نمایشگاه استان البرز در زمینه نهال، نشاء و صنایع وابسته که در محل نمایشگاهی پارک شهید چمران کرج برگزار شد، افزود: امروزه صادرات محصولات باغی در صدر صادرات محصولات غیر نفتی کشور قرار دارد و بیش از محصولات نفتی برای کشور ارزشمند است.
وی اظهار داشت: به دلیل همین جایگاهی که محصولات باغی دارند بایستی دولت و تصمیم گیران تلاش کنند تا ریسک سرمایه گذار در این بخش کاهش یابد.
وی گفت: مهم ترین عامل برای احساس امنیت سرمایه گذار باغی و کاهش ریسک، استاندارد سازی و تضمین کیفیت نهاده ها در این حوزه است.
سیف بیان داشت: مهم ترین عامل ریسک سرمایه گذار در مزرعه و مسایل فنی است که باید با تضمین کیفیت نهال این ریسک را به حداقل و حتی صفر برسانیم.

***استاندارد سازی نهال، عاملی بر سلامت جامعه
وی ادامه داد: استاندارد سازی نهال عامل اصلی بر سلامت بخشیدن به تولید است و زمانی که نهال را استاندارد می کنیم باید شبکه توزیع آن را نیز استاندارد کنیم.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور گفت: امروزه شبکه های تولید و توزیع در دنیا کارشان بالا بردن تابلوی اسم خودشان نیست بلکه ارایه عوامل استاندارد و با کیفیت است و اگر ما نتوانیم مکان های عرضه را با یک نگاه نو کنیم و مراکز عرضه لیبل دار استاندارد مشخص نشوند، رسیدن به هدف ممکن نیست.
وی گفت: سرمایه گذاری در تولید نهاده با ریسک روبرو می شود و پیشرفت کشورهای بزرگ را شرکت های بلند مرتبه و بزرگ انجام می دهند.
سیف با بیان اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور بالغ بر 90 سال قدمت دارد، افزود: این شرکت یک برند مورد پذیرش و اعتماد ویژه در این چندین ساله است زیرا در حوزه توزیع و تولید نظام تضمین کیفیت را مستقر کرده ایم.
وی با بیان اینکه در نظر داریم تا یک نظام کسب و کار را ارایه دهیم، گفت: این مهم برای رسیدن به فعالیت ارزشمند و سود اقتصادی لازم است.
وی افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که برخی واردکنندگان سموم در دنیا با قیمت پایین تری نسبت به ایران سموم خود را توزیع می کنند و در ایران این نرخ چندبرابری است و نظام رقابت ناسالم بیشترین ضربه را به کشاورز وارد می کند.

***نگرانی وارد کنندگان سم از ورود شرکت های بزرگ در این عرصه
سیف اظهار داشت: اکنون خیلی از واردکنندگان سم به داخل کشور از ورود شرکت های بزرگ به این عرصه احساس نگرانی می کنند و اگر رقابت سالم در این عرصه شکل گیرد مصرف کننده می تواند بهترین محصول را در بهترین شرایط تولید و عرضه کند.
وی گفت: متاسفانه امروز در شرایط سختی قرار داریم که به رغم تمام تلاش ها در این بخش، نمی توانیم ریسک کشاورز را در زمینه خرید نهاده ها کاهش دهیم و برپایی نمایشگاه ها می تواند یک ثمره کوچکی باشد که نیاز به توسعه دارد تا به عنوان یک زنجیره تامین نهاده کشاورزی قرار گیرد.
دومین نمایشگاه استانی نهال، نشاء و صنایع وابسته به مدت یک هفته دایر است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…