بهره وری 20 برابری محصولات گلخانه‌ای

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، همزمان با سفر رئیس جمهوری روز سه شنبه به مازندران طرح های کشاورزی این استان در بخش های شیلات، باغبانی ،تجهیز و نوسازی زمین شالیزاری ،آبیاری تحت فشار و طیور به ارزش یک هزارو153میلیارد ریال افتتاح شد.
در این سفر با حضور محمدعلی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاوزی ،فاز نخست پنج هکتاری گلخانه ای از فضای 20 هکتاری سبزی و صیفی دشت ناز ساری به بهره برداری رسید.
برای افتتاح این طرح به ظرفیت تولید سالانه 2 هزار تن کوجه فرنگی و خیار ، 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به اهمیت استفاده بهینه از منابع آبی در کشور اشاره و تصریح کرد : توسعه گلخانه ، نهال سالم و استاندارد و گیاهان دارویی از طرح های مهم و مصوبه اقتصاد مقاومتی دروزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزود : برای افزایش بهره وری در مصرف آب یکی از اولویت های مهم وزارتخانه توسعه گلخانه ها و انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای آزاد به فضای بسته است.
طهماسبی مساحت کل گلخانه های ایران را 10 هزار و 600 هکتار اعلام کرد و گفت: در یک هکتار فضای گلخانه ای 12 برابر فضای آزاد تولید صورت می گیرد و در واقع به همین میزان در مصرف آب و منابع خاک صرفه جویی می شود و راندمان مصرف آب به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان مازندران 43 طرح عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، آموزشی، بهداشت و درمان، صنعتی و معدنی و ورزشی با اعتباری حدود 33 هزار میلیارد ریال در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن شروع شد.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…