مقایسه واردات 5 کالای اساسی در دو سال 1391 و 1395

 

مقایسه واردات ۵ کالای اساسی گندم، گوشت قرمز، برنج، شکر و روغن‌خام نباتی در دو سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۵ نشان‌دهنده کاهش چشمگیر واردات به لحاظ ارزشی و وزنی بوده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از شاتا ، براساس گزارش سازمان توسعه تجارت ، مقایسه واردات ۵ کالای اساسی گندم، گوشت قرمز، برنج، شکر و روغن‌خام نباتی در دو سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۵ نشان‌دهنده کاهش چشمگیر واردات به لحاظ ارزشی و وزنی این کالاها می‌دهد چنانکه میزان واردات گندم در سال ۱۳۹۱ از لحاظ وزنی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۰ میلیون دلار بوده است که در سال ۱۳۹۵ این مقدار به یک میلیون و ۴۴۲ هزار تن گندم به ارزش ۳۶۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

همچنین گوشت قرمز وارداتی در سال ۹۱ یکصد و۱۷ هزار تن به ارزش ۶۴۴ میلیون و ۶۹۶ هزار دلار بوده که در سال ۱۳۹۵ به ۹۳ هزار تن به ارزش ۳۸۴ میلیون دلار رسیده است.

در ادامه این گزارش ذکر شده است که برنج وارداتی در سال ۹۱ ، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزارتن به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۰ هزار دلار بوده که در سال ۹۵ به یک میلیون و ۴۲۲ هزار تن به ارزش ۳۶۷ میلیون دلار رسیده است.

واردات شکر نیز در سال ۱۳۹۱ معادل یک میلیون و ۶۸۱ هزار تن بوده به ارزش یک میلیارد دلار که در سال ۹۵ به ۶۶۶ هزارتن معدل ۳۱۹ میلیون دلار رسیده است .

واردات روغن نباتی در سال ۹۱ معادل یک میلیون و ۶۲۵ هزارتن به ارزش ۲ میلیارد دلار بوده است که در سال گذشته به یک میلیون تن معادل ۸۷۶ میلیون دلار رسیده است.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…