گلخانه ای برای کشاورزی پایدار بر روی مریخ طراحی شد

 

آیانا: به تازگی، فضانورد پگی ویتسون ، رکورد طولانی ترین مقدار زمان در فضا که توسط فضانورد آمریکایی به دست آمده بود، را شکست، وی ۵۳۴ روز تمام در فضا بود . اما پرسشی مطرح است، آیا امکان ماندن بیشتر در فضا وجود دارد؟ همچنین چگونه فضانوردان می توانند در این مدت در فضا از خودشان محافظت کنند؟

به گزارش ایانا از designboom این درحالی است که، دانشمندان ناسا همراه با محققان بخش کشاورزی در دانشگاه آریزونا به توسعه نمونه اولیه گلخانه ای قابل استفاده که می تواند برای رشد سبزیجات در اعماق فضا استفاده شود، اقدام کرده اند.

 

 

توضیح عکس: گلخانه قابل اتساع (inflatable )، برای فراهم کردن یک رژیم غذایی گیاهی پایدار برای فضانوردان ، طراحی شده است

 

 

طراحی نمونه اولیه برای استفاده فضانوردان از یک رژیم غذایی گیاهی و به طور مداوم در مکان های دور ، مانند ماه و یا بر روی مریخ است. در ایستگاه فضایی بین المللی، دانشمندان ناسا به مدت طولانی برای به دست آوردن تجربه رشد محصولات در فضا کار کرده اند، این در حالی است که گلخانه ی جدید به اندازه ۱۸ X ۷ فوت ساخته شده، که می تواند برای تهویه ی هوا، بازیافت آب و یا بازیافت زباله استفاده شود. ایده این طرح به این صورت است که دی اکسید کربن بازدم فضانوردان به گلخانه هدایت و پس از آن توسط گیاهان برای عمل فتوسنتز استفاده می شود و اکسیژن تولید می کنند. کل فرایند به نام سیستم bioregenerative life support system)۱) نامیده می شود.

دکتر gene giacomelli ، مدیر مرکز کنترل کشاورزی دانشگاه آریزونا توضیح می دهد : " به سادگی از فرایند گیاهان که روی زمین انجام می دهند ، تقلید کرده، و با استفاده از این فرآیندها برای حمایت از زندگی استفاده می کنیم. کل نظام گلخانه طراحی شده ، یک نمونه کوچکی از سیستم های بیولوژیکی است که در این جا بر روی زمین وجود دارد.

اتاق رشد هیدروپونیک گیاهان می تواند به هر دو صورت طبیعی یا مصنوعی با روشنایی LED برای رشد گیاهان، بسته به محل که مورد نیاز است ، استفاده شود. گلخانه برای ارائه یک رویکردی مستقل برای اکتشاف طولانی مدت بر روی ماه، مریخ و فراتر از آن طراحی شده است.

 

 

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…