فرصت پیش روی ایران برای صادرات مواد غذایی به قطر

۳۰ درصد از واردات مواد غذایی قطر از چهار کشور، عربستان، امارات، بحرین و مصر انجام می‌شود.

به گزارش ایانا از اتاق تهران، از دیروز، تمام اخبار حول ماجرای قطر و قطع رابطه پنج کشور عربی - عربستان سعودی، بحرین، مصر، یمن و امارات متحده عربی- با او می چرخد. ماجرایی که می تواند برای ایران به نوعی فرصت تلقی شود. به هرحال قطر کشوری ثروتمند است و با دارایی هایی که در سرتاسر دنیا دارد، می تواند به راحتی وارداتش را از مسیری دیگر و احتمالا از ایران انجام دهد. طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، قطر اولین تولیدکننده گاز مایع در جهان است.

براساس گزارش کمیسیون کشاورزی اتاق تهران، كل واردات قطر در سال ٢٠١٦ از كشورهای دنیا حدود ٢٥ میلیارد دلار بوده كه ۱,۲میلیارد دلار آن مواد غذایی و كشاورزی بوده است البته در سال ٢٠١٥ كل واردات ۶.۳۲ میلیارد و سهم غذا و كشاورزی۳.۳ میلیارد دلار بوده است و كشورهای عربستان ٣٢٣ میلیون، امارات ٣٧٧ میلیون، بحرین ٤٥ میلیون و مصر٧١ میلیون دلار به قطر صادرات مواد غذایی داشته اند، یعنی ٣٠ درصد‏ واردات غذایی قطر از این چهار كشور بوده است.

در حالی کشورهای مختلف صادرات مختلف و فراوانی به قطر داشته اند که ایران در این سال ها بهره ای از این بازار نبرده است. حالا با این شرایط پیش آمده، ایران می تواند تا حدودی این بازار را به دست بگیرد و صادرات کالاهای مختلفی به این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس داشته باشد.

 

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک 20، طبقه دوم، شرکت فیدار تجارت سابین 
تلفکس: 20-2188792212 98+
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. جزئیات بیشتر…